Balzamai ir Dervos

2016-02-15 17:07:31

Styraksas

 • Styraksas tai yra krūmas arba medis, kuris yra paplitęs tropiniuose miškuose. Šio medžio derva yra uždegama ir Vidurio Rytuose yra naudojama kaip oro gaiviklis arba kvapas, kuris atbaido gyvates. Taip pat ji yra naudojama parfumerijoje ir medicinoje.
Styraksas Styraksas

Plačiau...

2016-02-15 17:05:17

Peru Balzamas

 • Peru Balzamas arba Tolu Derva yra išgaunama įpjaunant Myroksilono medžio kamieną. Ši derva yra naudojama farmacijoje ir parfumerijoje. Ji turi ypatingai švelnų cinamono, vanilės bei gėlių aromatą. Aromatas yra labai patrauklus ir minkštas
Peru balzamas Peru balzamas

Plačiau...

2016-02-15 17:01:22

Opopnaksas

 • Opopnaksas dar kitaip vadinamas saldus Miros pusbrolis. Jis turi saldų medaus aromatą. Jis buvo naudojamas gaminant smilkalus ir kvepalus dar nuo Senojo Testamento laikų. Jis ypatingai paplitęs gaminant rytietiškus kvepalus. Karalius Saliamonas šią derva įvardijo kaip kilmingiausią gaminant smilkalus.
Opopnaksas Opopnaksas Opopnaksas Opopnaksas

Plačiau...

2016-02-15 16:58:26

Mira

 • Mira žinoma nuo senų senovės. Kaip ir smilkalai, ji buvo ypatingai dideliais kiekiais naudojama religinėse ar ritualinėse savęs išvalymo apeigose. Taip pat ji buvo naudojama, kaip antiseptikas ir turėjo raminamųjų savybių. Mira yra išgaunama iš krūmų, kurie auga Rytų Afrikoje arba Arabijoje. Ji yra karčiai saldaus kvapo ir yra dažnai naudojama parfumerijoje.
Mira Mira Mira

Plačiau...

2016-02-15 16:55:29

Monoi Aliejus

 • Monoi Aliejus tai aliejus, kuris yra prisotintas kokosų aliejaus ir Taičio gardenijų (Gardenia Tahitensis) aliejaus. “Monoi” yra senovinis Polineziečių žodis, kuris reiškia kvapnusis aliejus. Monoï yra labai dažnai naudojamas kaip plaukų ir odos priežiūros priemonė, kuri suminkština ir pamaitina. Jis tapo populiarus Europoje ir tampa vis populiaresnis JAV. Parfumerijoje jis pradėtas naudoti 1942 – aisias. Šis aliejus turi švelniai saldų aromatą.
Monoi aliejus Monoi aliejus

Plačiau...

2016-02-13 17:14:02

Mastikos Derva

 •  Mastikos krūmai yra paplitę Viduržemio jūros pakrantėje. Dervos kvapas yra malonus iš švelnus. Derva išgaunama iš Mastikos krūmo sakų, kurie dar vadinami Mastikos ašaromis. Kvapas yra labai panašus į pušies ar kedro. Ši derva taip pat gali būti naudojama kaip prieskoniai Turkijoje arba Egipte. Ji yra žinoma dėl savo medicininių savybių.
Mastiko Derva Mastikos Derva Mastiko Krūmas Mastikos Krūmas

Plačiau...

2016-02-13 17:10:19

Smilkalai (Incense)

 • Smilkalai tai gali būti derva, prieskoniai arba kita medžiaga, kurią deginant išsiskiria aromatas. Smilkalai (iš lotynų kalbos: incendere "deginti") yra sudarytas iš aromatinių biotinių medžiagų, iš kurių gali išsikirti kvapnius dūmus, kai medžiaga dega. Terminas "smilkalai" apibūdina pačią medžiagą, o ne kvapą. Jie yra naudojami religinėse apeigose, ritualinio išsivalymo, aromaterapijjoje, meditacijoje, kurti nuotaiką, ir maskuoti blogus kvapus. Smilkalų naudojimas gali būti kilęs iš senovės Egipto.
Smilkalai Smilkalai Smilkalai2

Plačiau...

2016-02-13 17:06:03

Gurjan Balzamas

 • Gurjan Balzamas dar kitaip vadinamas Gurjun balzamu, yra išgaunamas iš medžių, kurie auga drėgnuose pietryčių Azijos miškuose. Medžiai yra auginami vietinių žmonių dėl balzamo. Šis balzamas yra išgaunamas garų distiliacijos būdu. Šis balzamas yra naudojamas parfumerijoje ir medicinoje. Jis turi riešutų, medžio ir balzaminį aromatą. Sakoma, kad jis gydo reumatą.
Gurjan Medis Gurjan Medis Gurjun Medis2

Plačiau...

2016-02-13 17:01:47

Elemi Aliejus

 • Elemi Aliejus ir Elemi derva yra išgaunama iš Elemi medžio. Šie medžiai yra paplitę Filipinuose. Jie išskiria iš savo kamieno skaisčiai geltoną aromatinę dervą, iš kurios distiliacijos būdu yra išgaunamas Elemi Aliejus. Jis yra naudojamas parfumerijoje, bei kaip augalinis vaistas malšinti bronchitui, kosuliui, gydyti žaizdas bei randus. Jis turi lengvą, gaivų ir tuo pačiu aštrų kvapą.
Elemi Derva Elemi Derva Elemi Derva

Plačiau...

2016-02-13 16:55:42

Kopalas

 • Kopalas tai yra derva, kuri yra išgaunama iš medžių specialiu būdu. Ji buvo naudojama ankstyvųjų Kolumbijos Mezoamerikos kultūrų, kaip smilkalai iškilmingoms apeigoms. Žodis Kopalas yra kilęs iš Nahuatl kalbos žodžio Copal, reiškiančio "smilkalus". Kopalas yra naudojamas vietinių tautų Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje, kaip smilkalai įvairioms “išsivalymo” ceremonijoms. Šiuo metu jis yra dažnai naudojamas medicinoje ir parfumerijoje dėl savo ypatingo žolelių kvapo.
Kopalas Kopalas Kopalas

Plačiau...

2016-02-13 16:49:02

Copahu Balzamas

 • Copahu Balzamas  dar kitaip vadinamas Copaiba balzamu yra kilęs iš Brazilijos. Specialiu būdu iš Copahu medžių išgaunamas balzamas, yra dažnai naudojamas parfumerijoje. Jis turi saldų, švelnų pipiro kvapą.
Copahu Derva Copahu Derva

Plačiau...

2016-02-13 16:40:28

Choya Loban

 • Choya Loban yra Indiška kvapnioji guma labiausiai paplitus vakarų Indijoje. Ji išgaunama specialiu būdu iš Boswellia Serrata medžių. Ji yra dažnai naudojama parfumerijoje, ir gali būti naudojama kaip afrodiziakas. Ji yra tamsiai rudos arba juodos spalvos ir turi saldaus dūmo aromatą.
Choya Loban Choya Loban Choya Loban

Plačiau...

2016-02-13 16:35:30

Kanadietiškas Balzamas

 • Kanadietiškas Balzamas tai balzamas, kuris taip pat yra vadinamas Kanadietišku terpentinu yra išgaunamas iš Kanadietiškų eglių, kurios auga tik Šiaurės Amerikoje. Šis balzamas yra dažnai naudojamas parfumerijoje, medicinoje ir gali būti naudojamas kaip muilo kietiklis.

Kanadietiška Eglė Kanadietiška Eglė Kanadietiskas Balzamas

Plačiau...

2016-02-13 16:28:59

Borneolis

 • Borneolis yra balta kieta medžiaga sukurta sintetiniu būdu, taip pat yra randamas natūraliai Artemizijose ir keliose kitose augalų rūšyse. Be to, jis naudojimas parfumerijoje, Borneolis taip pat yra naudojamas kinų žolelių vaistuose.
Borneolis Borneolis

Plačiau...

2016-02-13 16:24:23

Benzoinas

 • Benzoinas yra aliejus, kuris yra išgaunamas Styrakso medžių, Tai yra dažnas ingridientas gaminant smilkalus, kvepalus ir maisto kvapiąsias medžiagas. Jis taip pat turi gydomųjų savybių stabdant kraujavimą, gali būti naudojamas kaip antiseptikas. Benzoinas turi puikias fiksuojančias savybes chemijoje ir unikalų kvapą, primenantį vanilės, todėl yra pageidautinas komponentas kvepalų ir smilkalų gamybai, ypač Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose.
Benzoinas Benzoinas Benzoinas

Plačiau...