2016-09-05 12:54:20 Parašė: Red Star

Chanel Chanel N°5

Chanel Chanel N°5 - garsieji Chanel N°5 yra gero skonio simbolis ir šiuo metu yra vieni iš geriausiai parduodamų kvepalų visame pasaulyje. Coco Chanel paprašė kvepalų dizainerio Ernest Beaux sukurti kvepalus, kurie "kvepėtų kaip moteris". Chanel N°5 yra labai sudėtingi kvepalai, kurie neleidžia nei vienam kompozicijos ingredientui buti izoliuotam, kaip ir buvo pageidaujama pačios Coco Chanel - kvepalai neturėtų kvepėti kaip rožės, ar pakalnutės, bet kaip kompozicija.
Kvepalai išgarsėjo dėka daugelio garsenybių, kurios dėvėjo šiuos kvepalus, tarp kurių ir Marilyn Monroe. Chanel N°5 yra dažnai siejami su jos vardu, nes per interviu 1954 metais ji pasakė, kad lovoje ji dėvi tik "kelis lašus Chanel N°5". Šis teiginys tapo puikiu reklaminiu šūkiu ir priežastimi milijonams moterų visame pasaulyje rinktis šiuos kvepalus. Dabartinis Chanel N°5 veidas yra Nicole Kidman.
Ernest Beaux sukūrė dvi serijas kvepalų mėginių sunumeruotų 1-5 ir 20-24 ir paprašė Coco Chanel išsirinkti vieną iš jų. Madam Chanel pasirinko pavyzdį N°5 ir taip kvepalai gavo savo pavadinimą. Prietaringoji Coco savo naujus kvepalus pristatė 1921 metų penkto mėnesio penktą dieną.
Dirbdamas prie šių kvepalų, Ernest Beaux sukūrė ir pirmą kartą panaudojo sintetinį komponentą - aldehidus. Šioje formulėje aldehidus papildo rožių ir jazminų kvapas. Aldehidų kvapas yra tyras ir gaivus, primena švarių skalbinių katik atneštų į namus kvapą. Sakoma, kad garsusis kūrėjas šių kvepalų kūrimui įkvėpimo sėmėsi iš vienos savo kelionės į Poliarinį ratą ir vandens kvapo vidurnaktį. Unikalus užšalusių ežerų ir upių kvapas sužavėjo jį taip, kad jis nusprendė atkartoti šį kvapą savo kūryboje.
Chanel N°5 yra pirmieji kvepalai gėlių-aldehidų grupėje ir pirmieji pagal aldehidų kiekį savo sudėtyje (dar viena legenda sako, kad Ernest Beaux asistentas per klaidą kompozicijoje perdozavo aldehidų). Kompozicijos pradžioje pasitinka aldehidų, bergamočių, citrinų, neroli ir ylang-ylang natos; širdyje jazminai, rožės, pakalnutės ir vilkdalgiai. Pagrinde vetiverijų, santalmedžio, vanilės, gintaro ir pačiulių akordai.
Pirmieji Chanel N°5 buvo patalpinti į paprastą stačiakampio formos buteliuką su kamšteliu, kuris priminė Vendome aikštę Paryžiuje. Pirmas buteliukas buvo sukurtas pačios Coco Chanel ir atstovauja jos klasikinį principą - mažiau yra daugiau.
Kvepalų natos:
Viršutinės natos: Citrinos, Bergamotės, Ylang-Ylang, Neroli, Aldehidai
Vidurinės natos:Rožės, Pakalnutės, Jazminai, Vilkdalgio šaknis, Vilkdalgiai
Pagrindinės natos: Cibetas, Muskusas, Pačiulės, Santalmedis, Gintaras, Vanilė, Samanos, Vetiverijos

Chanel Chanel N°5