Citrusiniai kvapai

2016-08-23 19:18:09

Citrinžolė

 • Citrinžolė yra aromatinis augalas, kuris yra plačiai auginamas daugelyje tropinių ir subtropinių Pietryčių Azijos ir Afrikos kraštų. Ji yra kilusi iš  Pietų Afrikos ir Australijos. Vakarų Indijos citrinžolės turi savo kilmę, kilo Indo-Birmos regione ir yra paplitusi  Indijos, Šri Lankos, Birmos ir Tailando šalyse. Indijoje, citrinžolės komerciniais tikslais auginamos Vakarų Gatuse, Karnatakoje, Tamil Nadu, Uttar Pradesh, Asamo, Sikimo ir Arunačal Pradešo papėdėse.

  Citrinžolė  Citrinžolė

Plačiau...

2016-08-23 19:12:55

Apelsinų žiedai

 • Apelsinų žiedai tai citrusinis, lengvas, šiek tiek kartokas, primenantis apelsinų ir medaus kvapą. Beveik visos apelsinų dalys yra naudojamos gaminti aromatiniai medžiagai kvepalų pramonėje: eterinis aliejus yra kilęs iš žievelės vaisių, apelsinų lapai naudojami gaminant "Petitgrain" aliejų, o subtilus baltos gėlės tarnauja "Neroli" exstrakto išgavimui.

  Apelsinų žiedai Apelsinų žiedai  

Plačiau...

2016-08-23 19:05:13

Citrinės Verbenos

 • Citrinės Verbenos yra žydintys augalai, kurie auga kaip 2-3m aukščio didelis krūmas. Botaninis augalo pavadinimas yra "Guyalass Citrodora" ir ji priklauso verbena šeimai "Verbenaceae". Augalas turi ilgus blizgius lapus, kurie pasižymi citrinų kvapu, kai yra trinami. Citrinės Verbenos žydi pavasario pabaigoje ar ankstyvą vasarą, tai baltos-alyvinės spalvos žiedynai išilgai stiebo. Šio augalo lapai dažniausiai naudojami kvapiųjų žuvies ir paukštienos patiekalų gamybai, gėrimų ir parfumerijos pramonėje.

 Citrinės Verbenos Citrinės Verbenos

Plačiau...

2016-02-18 11:06:19

Melisai

 • Melisas, taip pat žinomas kaip vaistinė melisa, yra daugiametis augalas iš mėtų šeimos. Melisas buvo naudojamas net viduramžiais, kaip raminama žolė, kuri skatina miegą, mažina nerimą, padeda valdyti stresą ir pagerinti bendrą sveikatos būklę.  Augalas užauga iki 2 pėdų aukščio ir išsiskiria savo mažom geltonom gėlytėm augančiom tarp lapų ir stiebo. Lapai yra labai aromatingi ir jie atsiduoda saldžiu, citrinos pavidalo aromatu, kai yra trinami tarp pirštų. Paplitęs ingredientas kvepalų gamyboje.
Melisai Melisai Melisas

Plačiau...

2016-02-18 11:01:01

Tangerine

 • Tangerine tai oranžinės spalvos mandarinų veislės vaisius, buvo pavadintas nuo uosto vardo Tangier Maroke, iš kurio jie buvo eksportuojami į Europą nuo 1841 metų. Tai tie patys mandarinai, tik jie auginami Maroke.
Tangerine Tangerine

Plačiau...

2016-02-18 10:54:13

Mandarinas

 • Mandarinas yra sultingas citrusinių šeimai priklausantis vaisius.  Botaninis pavadinimas šio atogrąžų ir subtropinio augalo yra "Citrus reticulata". Mandarinai kilę iš Kinijos, kur jie buvo istoriškai laikomi sėkmės simboliu, turintis didelę sakralinę prasmę Kinijos Naujųjų metų šventėms. Šis vaisius valgomas iš rankų, bet jis taip pat tinka, prie salotų, pagrindinių patiekalų ir desertų. Eterinis aliejus iš mandarinų, išgaunamas iš jos žievelės, ir yra labai aromatingas, turtingas skonis, todėl naudojamas kaip kvapioji medžiaga saldainiams, ledams, kramtomai gumai, gazuotiems gėrimams, kvepalams gaminti.

Mandarinas 1 Mandarinas Mandarinas

Plačiau...

2016-02-18 10:40:53

Raudonieji apelsinai

 • Raudonieji apelsinai yra kilę iš Kinijos ir labai paplitę dabrtinėje Italijoje. Šių apelsinų eterinis aliejus turi šiltą, spinduliuojantį ir aštroką, balzamiko, saldaus ir švelnaus vaisiaus kvapą. Aliejus yra išgaunamas šalto presavimo būdu. Turi labai stiprų ir sodrų kvapą. Jis puikiai dera su levandom, smilkalais, pelargonijom, greipfrutais, mandarinais, Neroli, rožėm, citrinom, Clara-Bernadotte šalavijais, mira ir aštriais aliejais, pavyzdžiui, gvazdikėlių ir cinamono. Raudonųjų apelsinų eterinis aliejus turi antidepresantų, antiseptikų, antispazminiu ir afrodiziako savybių.
Raudonasis apelsinas Raudonasis apelsinas

Plačiau...

2016-02-18 10:20:35

Greipfrutas

 • Greipfrutas yra didžiausias iš citrusinių vaisių, su stora geltona oda ir kartstelėjusia minkštimo plaušiena. Tai vaisius turintis daug sulčių ir sodraus citrusinio kvapo. Labai dažnai naudojamas parfumerijos gamyboje.
Greipfrutas Greipfrutas Greipfrutas Greipfrutas

Plačiau...

2016-02-18 10:15:04

Litsea Cubeba

 • Litsea Cubeba yra visžalis krūmas arba medis kilęs iš Kinijos. Eterinis aliejus išgaunamas iš vaisių ir kartais augalo lapų. Aliejus turi citrinų kvapo.
Litsea Cubeba Litsea Cubeba

Plačiau...

2016-02-16 17:31:08

Citrina

 • Citrinmedis yra nedidelis medis su ryškiai geltonais citrusiniais vaisiais, dažniausiai auginamas atogrąžų ir subtropikų regionuose. Citrinos kilusios iš Artimųjų Rytų, ir tikriausiai buvo atvežtos į Ispaniją ir Afrika kažkur viduramžiais. Citrinos, kurias mes vartojame šiandien yra auginamos iš rūšių ir hibridų tarp laimo vaisiaus ir citrono. Šis geltonas vaisius yra vienas iš sveikiausių pasaulyje maisto produktų dėka savo rūgščių sulčių ir vertingos citrinos rūgšties. Savitas citrinų skonis daro šį vaisių vienu iš pagrindinių ingredientų daugelyje patiekalų iš viso pasaulio, taip pat citrinos sultys yra puikus natūralus vaistas nuo įvairių negalavimų.
Citrina 2 citrina Citrina

Plačiau...

2016-02-16 17:25:36

Klementinas

 • Klementinas (Citrus x clementina) yra kilęs iš mandarinų veislės, auginami aplink Viduržemio jūrą ir Pietų Afrikoje. Manoma, kad tai pereinamas vaisius iš apelsinų į mandarinus. Medis yra nedidelis, tačiau idealus tiems, kurie nori juos auginti ribotoje erdvėje. Jis gali būti auginamas tiesiog kaip mažas krūmas, bet subrandinti daug vaisių. Vaisiaus išorė ryškiai oranžinės spalvos su lygiu ir blizgiu paviršiumi. Klementino vaisiaus minkštimas atsiskiria lengvai nuo aštuonių iki keturiolikos labai sultingų segmentų. Jis nepaprastai lengvai nusilupa, kaip mandarinas, bet nėra toks rūgštus ir sėklingas. Klementinai ne visada išsiskiriami iš kitų mandarinų veislių: vokiečiai, paprastai jį vadina "Mandarine", o japonai "Mikan". Klementino eterinis aliejus išgaunamas šalto spaudimo būdu nuo išorinės žievelės. Jis turi šviežią, citrusinį aromatą. Jo kvapas yra sodresnis ir panašus į raudonąjį mandariną, tačiau saldesnis.

  Klemnetinas 2 Klementinas Klementinas

Plačiau...

2016-02-16 17:17:47

Kartusis apelsinas

 • Kartusis apelsinas, taip pat žinomas kaip Sevilijos apelsinas, yra vienas iš daugelio apelsinų tipų, ir vienas svarbiausių citrinmedžių naudojamų šiuolaikinėje kvepalų pramonėje. Kartieji apelsinai yra pagrindinis šaltinis apelsinų žiedams ir neroli ekstraktui išgauti. Jie vertinami už jų skanų kvapą ir nuostabiai šviežų saldžiarūgštį citrusinį aromatą. Kartieji apelsinai auga šiltose pasaulio dalyse, bet kokybiškiausias aliejus gaminamas iš Ispanijos ir Gvinėjos oranžinės spalvos apelsinų žievelės. Karčiųjų apelsinų kvapas yra šviežiai gaivus, o aromatas šiltai kartstelėjęs.

  Kartusis apelsinas Kartusis apelsinas Kartusis apelsinas Kartusis apelsinas

Plačiau...

2016-02-13 18:07:51

Petitgrain

 • Petitgrain - minkštas lengvas, žalio medžio ir rožių aromatas.
Petitgrain Petitgrain

Plačiau...

2016-02-13 18:02:26

Laimo vaisius

 • Laimo vaisius priskiriamas citrusiniams vaisiams. Panašus į žalią citriną. Jis auga Pietų Azijoje, Floridoje, Meksikoje ir Italijoje. Jo kvapas yra sausesnis, lengvesnis ir saldesnis nei citrinų, ir tuo pačiu metu intensyvesnis. Jis dažnai naudojamas kartu su citrinom viršutinėms natoms išgauti kvepalų kompozicijose. Galime paminėti, kad laimas yra vienas iš pagrindinių komponentų "Coca Cola" gėrime.
Laimo vaisius Laimo vaisius Laimas  

Plačiau...

2016-02-13 17:55:02

Kinkanas

 • Kinkanas yra trumpas medis su oranžinės spalvos vaisiais, panašiais į apelsiną, bet ovalo formos. Skonis yra labiau kartstelėjęs ir stiprus nei saldus.
Kinkanas 2 Kinkanas Kinkanas

Plačiau...

2016-02-13 17:46:20

Citrusiniai vaisiai

 • Citrusiniai vaisiai auga ant įvairių citrinmedžių, kurie yra žydintys augalai ir priklauso  Rutaceae šeimai, paprastai visžalis, dygliuotas krūminis medis. Žinomiausi citrusiniai vaisiai yra citrinos, apelsinai, greipfrutai ir žaliosios citrinos. Citrinmedis yra auginamas nuo seniausių laikų ir vertinamas dėl savo valgomų vaisių - žinomas kaip AGRUMES - padengtas kietos odos iš išorės, ir alsuoja sultingu minkštimu iš vidaus. Pluta yra pilna kvepiančių flavonoidų ir limonoidų, o sultys yra didelis citrinų rūgšties koncentratas, kuris skleidžia aštrų ir gaivų vaisių kvapą.
  Citrusiniai vaisiai Citrusiniai vaisiai citrusiniai vaisiai 2  

Plačiau...

2016-02-13 17:11:56

Bergamočių apelsinas

 • Bergamočių apelsinas (Citrus aurantium var. Bergamia) yra mažas, grubios formos citrusinių vaisių, kuris auga ant mažų medžių žinomų kaip bergamočių. Tai  kriaušės, citrinos ir Sevilijos apelsinų ir greipfrutų sukryžmintas vaisius. Auginamas pietų Italijoje, kur dirva ir klimato sąlygos yra labai palankios šioje auginimo provincijoje. Taip pat auginamas Dramblio Kaulo Krante, Argentinoje ir Brazilijoje. Vaisiaus pavadinimas yra kilęs iš  Italijos miesto Bergamo, kuriame pirmą kartą buvo parduotos iš jo išgautos sultys. Šis vaisius yra nevalgomas ir auginamas tik dėl jo eterinio aliejaus. Šis aliejus yra išgaunamas iš šio vaisiaus žievelės ir yra plačiai naudojamas parfumerijoje. Bergamočių aliejus taip pat naudojamas kaip kvapiosios medžiagos, pavyzdžiui, Earl Grey arbatai, Althea lašams, saldainių gamybai, aroma terapijai ir depresijai gydyti, o taip pat, kaip virškinimo pagalbos priemonė. Bergamočių aliejus yra naudojamas gaminant tiek vyrų, tiek ir moterų kvepalams.
Bergamotės apelsinas Bergamotės apelsinas bergamociu apelsinas    

Plačiau...

2016-02-13 16:52:05

Citrinmedis - citrina

 • Citrinmedis yra nedidelis visžalis medis kilęs iš Azijos. Citrinmedis subrandina  geltonuss vaisius, kurie yra turtingi  gaiviomis sultimis, o tai yra pagrindinis ingredientas daugelyje gėrimų ir maisto produktų, taip pat kvepalų. Citrinmedis atsirado Europoje pirmame mūsų eros amžiuje, o į Ameriką atkeliavo su Christopher Columbu 1493 metais. Iš pradžių Amerikoje, citrinos buvo daugiausia naudojamos kaip dekoratyviniai augalai ir medicinoje, tačiau šiandien  citrinos naudojamos aromaterapijoje, valymo priemonėms ir netgi gaminti elektros energiją "citrinų baterijos".
citrinmedis 2 Citrinmedis Citrinmedis

Plačiau...

Puslapis:
 1. 1
 2. 2