2017-02-01 11:35:26 Parašė: Red Star

Tom Ford

Tom FordTom Ford

Tom Ford - Thomas Carlyle Ford, šiandien geriau žinomas kaip Tom Ford, yra amerikiečių dizaineris ir kino režisierius. Iš pradžių mokęsis kaip architektas Parson School of Design mokykloje, Ford praleido metus dirbdamas užsienyje, stažuotėje Chloe mados namuose ir pradėjo domėtis mados industrija.

Ford nuslėpė savo architektūros foną ir atskleidė savo asmeninį žavesį siekdamas darbo mados industrijoje. Pirmasis jo darbas buvo su amerikiečių dizainere Cathy Hardwick. Jis dirbo su Perry Ellis, bet žinojo, kad geresnes perspektyvas buvo galima rasti Europoje. Prestižiniams Italijos mados namams Gucci tuo metu sunkiai sekėsi ir Ford priėmė darbo pasiūlymą moteriškų drabužių padalinyje, 1990-aisiais. Ford pasiekė didelės sėkmės dirbdamas Gucci, kelis kartus pakilo pareigose ir 1992 metais tapo kūrybos direktoriumi. Ford pastangos lėmė Gucci įmonės atsigavimą. Bendrovė buvo beveik bankrutavusi kai Ford prisijungė prie organizacijos, bet kai jis paliko kompaniją 2004 metais, bendrovės vertė buvo daugiau nei dvigubai didesnė. Ford darbo metu, bendrovė įsigijo Yves Saint Laurent, o Ford sukūrė provokuojančią, prieštaringai vertinamą ir labai sėkmigą reklamos kampaniją YSL kvepalams Opium ir M7. Šios reklamos buvo ankstyvas Ford krypties ateityje rodiklis.

2005 metais Ford grįžo į JAV ir paskelbė apie savo kompanijos įkūrimą. Kompanija siūlo drabužius, aksesuarus ir akinius ir yra žinoma dėl seksualumu įkrautų reklamų. Tais pačiais metais Ford pradėjo partnerystę su Estee Lauder, dė kvepalų ir kosmetikos gamybos. Pirmieji kvepalai pristatyti šio aljanso - Black Orchid (2008) buvo sėkmingi iš karto. Nuo tada buvo išeista daug sėkmingų kvepalų vyrams ir moterims, kartu su prestižine linija, Tom Ford Private Blend, kurios pirmasis aromatas buvo Purple Patchouli (2007).

Ford karjera pasuko neįprasta linkme 2009 metais, kai jis pradėjo režisuoti pirmą savo filmą, "A Single Man", kuris buvo gerai įvertintas kritikų ir filmų mėgėjų ir uždirbo daug apdovanojimų už režisavimą ir vaidinimą.

Iš viso Ford pristatė daugiau nei 60 kvepalų moterims ir vyrams. Pirmieji kvepalai pristatyti 2006 metais. Tom Ford kvepalai kuriami bendradarbiaujant su parfumeriais Givaudan, David Apel, Harry Fremont, Sonia Constant, Yves Cassar, Yann Vasnier, Calice Becker, Shyamala Maisondieu, Antoine Maisondieu, Rodrigo Flores-Roux, Olivier Gillotin, Clement Gavarry, Tom Ford ir Firmenich.