2017-02-01 11:50:09 Parašė: Red Star

Yves Saint Laurent

 

Yves Saint LaurentYves Saint Laurent

Yves Saint Laurent yra prancūzų mados namai įkurti Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent. Mados namai ir dizaineris dažnais trumpinamas kaip YSL.

Laurent karjera mados pasaulyje prasidėjo 17 metų, kai jis tarnavo kaip padėjėjas pas Christian Dior. Su Dior mirtimi, po keturių metų, Laurent buvo paskirtas Dior namų vadovu, vos 21 metų. Būdamas dar jaunas vyras, kai įsiplieskė Alžyro nepriklausomybės karas, aurent buvo pašauktas į kariuomenę 1960-aisiais ir prarado savo poziciją Dior. Karinė tarnyba ir neviltis dėl prarastos darbo vietos lėmė patekimą į ligoninę. Po trumpo atsigavimo periodo, Laurent įkūrė savo mados kompaniją ir tapo vienu įtakingiausių mados dizainerių 1960-1970 metais.

Laurent tapo žinomas dėl savo subtiliai pasiūtų moteriškų kostiumų ir pirmo moteriško smokingo. Pirmasis dizaineris paskelbęs apie savo plėtrą nuo aukštosios mados į paruoštus dėvėti drabužius, jis padarė prašmatnius paruoštus dėvėti drabužius prieinamus masinei rinkai, o paruoštų dėvėti drabužių gamyba tapo gerbiamu verslu dizaineriams. Laurent paruoštų dėvėti drabužių linija buvo parduodama parduotuvėlėse, pavadintose Rive Gauche.

Yves Sant Laurent išliko aktyvus kaip pagrindinis kolekcijų dizaineris per 1980-uosius. Po jo išėjimo į pensiją, daug dizainerių, įskaitant Alber Elbaz, Tom Ford ir Stefano Pilati kūrė prekinio ženklo kolekcijas. Yves Saint Laurent mirė 2008 metais.

Kosmetika ir kvepalai jau senai įtraukti į dizainerio produktus. Pirmieji namų kvepalai, Y moterims, buvo pristatyti 1964 metais. Y ir keletas kitų išleistų YSL, įskaitant Rive Gauche (1970), Opium (1977), vyriški Kourous (1981) ir Paris (1983) tapo modernia klasika kvepalų pasaulyje ir toliau išlieka geriausiai parduodami. Kompanija ir toliau traukia naujus gerbėjus su šiuoliakiniais leidimais, pavyzdžiui, Baby Doll (2000), Elle (2007) ir La Nuit de l'Homme (2009). YSL gamina kvepalus kartu su L'Oreal Group.

Iš viso Yves Saint Laurent pristatė daugiau nei 170 kvepalų moterims ir vyrams. Pirmieji kvepalai pristatyti 1964 metais.

Yves Saint Laurent kvepalai kuriami bendradarbiaujant su parfumeriais Karine Dubreuil, Jean Amic, Ralf Schwieger, Cecile Matton, Jacques Cavallier, Olivier Cresp, Jean-Claude Ellena, Jean-Francois Latty, Pierre Bourdon, Annick Menardo, Michel Girard, Olivier Pescheux, Anne Flipo, Pierre Wargnye, Dominique Ropion, Olivier Polge, Carlos Benaim, Juliette Karagueuzoglou, Calice Becker, Alberto Morillas, Loc Dong, Honorine Blanc, Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Jean-Louis Sieuzac, Amandine Marie, Sophia Grojsman, Laurent Bruyere, Sophie Labbe ir Daniela (Roche) Andrier.