Prieskoniai

2016-08-23 19:57:59

Anyžis

  • Anyžis yra kvapioji sėkla, kurios aromatas panašus į saldymedžio, pankolių ar peletrūno. Tai žolinis augalas, kuris paplitęs ties Viduržemio jūra ir Pietvakarių Azijojoje. Jis ir yra populiarus prieskonis gaminant saldainius, alkoholinius gėrimus ir parfumeriją. Aromatas taip pat traukia žuvis ir yra naudojamas kaip žvejybos masalas.

 Anyžis Anyžiai

Plačiau...

2016-02-17 12:34:38

Lauro Lapai

  • Lauro lapai auga ant visada žaliuojančio krūmo Viduržemio jūros pakrantėse. Švieži lapai turi nežymų skonį, bet džiovinti lauro lapai yra plačiai naudojami gaminant sriubas, padažus ir troškinius. Jie skleidžia švelnų žolinį aromatą, kuris ir atbaido vabzdžius. Per pastarąjį penkiasdešimtmetį lauro lapai taip pat gausiai pradėti  naudoti parfumerijoje.
Lauro lapai Lauro lapai Lauro lapai

Plačiau...

2016-02-17 12:01:33

Asafoetidos prieskoniai

  • Asafoetidos prieskoniai Tai aitraus aromato derva, kuri yra išgaunama iš yra džiovinto Ferula augalo.Dėl savo nemalonaus kvapo ji dar taip pat vadinama “velnio išmatomis”. Asafoetida turi išskirtinį aromatą bei skonį, kuris yra panašus į svogūno ir poro. Prieskoniai yra labai vertinami Azijoje. Jie turi antimikrobinių savybių.
Asafoetidos prieskoniai Asafoetidos prieskoniai Asafoetidos prieskoniai

Plačiau...

2016-02-17 11:48:50

Kvapieji Pipirai

  • Kvapieji pipirai taip pat žinomi kaip Jamaikietiški pipirai, mirtų pipirai, Pimenta pipirai, iš tiesų yra maži džiovinti vaisiai, kurie auga ant “Pimenta dioica” augalo. Ypatingai paplitę Karibuose, Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje, tačiau šiuo metu augalaai yra auginami šiltose klimato zonose visame pasaulyje ir yra nepakeičiamas Karibų prieskonis, kuris naudojamas džiovintai mėsai. Šie pipirai taip pat pamėgti ir parfumerijos meistrų.
Kvapieji pipirai Kvapieji pipirai Kvapieji pipirai

Plačiau...

2016-02-17 11:41:18

Pankolis

  • Pankolis yra skėtinis augalas, su geltonomis gėlėmis ir plunksniniais lapais. Kilęs nuo Viduržemio jūros krantų, tačiau laikui bėgant buvo natūralizuotas ir kitose pasaulio dalyse. Pankolio lapai ir vaisiai turi stiprų skonį, o aromatas, panašus į anyžių. Pankolis yra tapęs kulinarine tradicija daugelyje pasaulio kampelių.
Pankolis Pankolis Pankolis

Plačiau...