2017-02-01 11:32:23 Parašė: Red Star

Salvador Dali

Salvador Dali

Salvador Domènec Felip Jacint Dalí i Domènech, Marquis de Púbol  (1904.04.11 – 1989.01.23), geriau žinomas kaip Salvador Dali buvo žymus 20-ojo amžiaus Ispanijos katalonų siurrealizmo menininkas.
Šis talentingas ir lakios vaizduotės žmogus geriausiai žinomas dėl savo paveikslų, tačiau Dali per savo gyvenimą buvo įvaldęs keletą meno šakų, įskaitant filmus, skulptūras ir fotografiją, bendradarbiaudamas su įvairių sričių menininkais. Dali mokėsi San Fernando Academy of Fine Arts, kur jis išsiugdė savo ekscentrišką stilių ir bendravo su kitais žinomais menininkais ir rašytojais, įskaitant režisierių Luis Bunuel ir poetą Federico Garcia Lorca.
Ankstyvi realistiniai paveikslai, kaip antai Basket of Bread vedė į eksperimentus su kibizmu ir galiausiai lėmė siurrealistinį stilių, dėl kurio Dali ir tapo žinomas.
Dali surengė vieno žmogaus šou Paryžiuje 1929 metais, kur jis sutiko savo mūzą ir būsimą žmoną Gala Eluard. Jie greitai tapo pora ir galiausiai susituokė. Žymiausias Dali paveikslas, The Persistence of Memory, buvo nutapytas 1931 metais ir atnešė Dali didelę šlovę Jungtinėse Amerijos Valstijose, kuri jis ir Gala tapo socialinio gyvenimo dalis. Pora persikėlė į Niujorka dėl Antrojo pasaulinio karo ir ten gyveno 1940-1948 metais.
Dali persikėlė iš siurrealizmo į tai, kas vadinama, jo „klasikiniu“ laikotarpiu, sukurdamas 19 didelių drobių religinėmis, istorinėmis ir mokslinėmis temomis. 1949 metais jis grįžo į Kataloniją ir praleido savo likusius metus ten ir sulaukė kritikos dėl savo sprendimo gyventi Franco valdomoje Ispanijoje. Per šį laiką jis filmavo televizijos reklamas, kūrė logotipus saldainiams ir Eurovizijos dainų konkursui, ir tyrinėjo naują meno žiniasklaidą. Jo žmona, Gala, mirė 1982 metais. Po jos mirties Dali sveikata labai suprastėjo ir jis mirė 1989 metais nuo širdies nepakankamumo.
Parfumerija neatrodo nelogiškas pasirinkimas, atsižvelgiant į šio garsaus menininko interesų įvairovę ir patirtį. Garsi Dali citata konceptualizuoja kvepalų liniją:“Iš penkių pojūčių, uoslė yra neginčijamai tas, kuris geriausiai perteikia nemirtingumo pojūtį“. Partnerystė su Cofinluxe jau vyko ir kvapas, kuris taps pirmaisiais kvepalais 1983-ųjų Salvador Dali, buvo pasirinktas Dali ir Gala prieš mirtį. Gala neva buvo kvepalų gerbėja su didele kolekcija ir su pomėgių rožėms, kurios aiškiai įžvelgiamos kvepaluose. Buteliuko dizainas buvo įkvėptas Dali paveikslo, Apparition of The Face of Aphrodite of Knidos, su gerai suformuotomis lūpomis ir nosimi. Sukurti kaip roboto tiražo, kvepalai buvo labai sėkmingi ir 1985 metais buvo pasiūlyti tarptautinei rinkai. 1987 metais buvo pristatyti vyriški kvepalai ir iki šiol, daugiau nei 25 kvepalai buvo pristatyti su Salvador Dali etikete, visi su įdomia pakuote, įkvėpta Dali meno kūrinių.
Iš viso Salvador Dali pristatė daugiau nei 50 kvepalų moterims ir vyrams. Pirmieji kvepalai pristatyti 1983 metais.
Salvador Dali kvepalai kuriami bendradarbiaujant su parfumeriais Raphael Haury, Fabrice Pellegrin, Olivier Pescheux, Evelyne Boulanger, Henri Bergia, Gerard Anthony, Ilias Ermenidis, Michel Almairac, Dorothee Piot, Alberto Morillas, Karoline Vieth, Mark Buxton, Sidonie Lancesseur, Philippe Collet, Guillaume Flavigny, Emilie Bouge, Celine Ellena, Delphine Lebeau-Krowiak, Martin Gras, Thierry Wasser, Antoine Lie, Philippe Romano, Dominique Ropion, Francis Kurkdjian ir Daphne Bugey.